Današnje kosilo

Tole si moram zapisat. Pri tem se ne bi hvalila s pretirano izvirnostjo z zvezi s tem receptom, ampak važno, da ne bo šel v pozabo.

Žal premorem samo tole fotko. Kot rečeno, tole ni bil en od projektov za na blog.

Skratka, ribji fileji z limoninim pridihom.
Fileje (jaz sem imela oradine) dobro osušiš, daš na alu folijo, spodaj kakšno rezino masla in nekaj listov zelenega dela limonske trave. Ok, tega verjetno nimaš. Pa daj dve vejici mete ali pa šopek drobnjaka, vejico rožmarina, šopek peteršilja. Pač neko sveže zelišče.
Fileje malo posoliš, obložiš z lističi tenko narezanega česna, in čez na tanke, tanke rezančke narežeš korenček, lahko tudi bučko. Stisneš malo limoninega soka, daš še kakšno rezino masla, še malo posoliš in popraš in dodaš nekaj kapljic vode (belega vina žal ni bilo v hladilniku). Zaviješ in pečeš na 200 stopinj slabe pol ure. Prej sem jaz na tenko narezala še mlad krompir in bučko s svežo baziliko in dala v pečico. Uspelo mi je ujeti tajming in je bilo vse istočasno na krožnikih. Aja, pa alufolije se znebi še preden daš jed na mizo.

Pravi, da bi lahko to jedel vsaj dvakrat na teden. Pa bo.

Ta vnos je bil objavljen v Recepti z značkami , , . Zaznamek za trajno povezavo.

4 comments on “Današnje kosilo

  1. metamundus on said:

    sliš se sočno…in file verjetno poka od okusa? daš istočasno v pečico krompir, zelenje in file?

  2. darja on said:

    ja, file je bil res fin. limonast in sočen.
    krompir je bil not, ta čas sem seckala korenček in ostalo, potem pa še za slabe pol urce vse skupaj.

  3. matilda on said:

    kako je pri tebi vse enostavno;)

  4. darja on said:

    …ko pasulj ;-)

Dodaj odgovor

Tvoja e-pošta ne bo objavljena. Zahtevana polja so označena *

*

HTML tags are not allowed.